Specjalistę wenerologa należy odwiedzić w każdym przypadku, gdy zauważymy niepokojące zmiany skórne nie tylko na narządach rozrodczych, ale także w ich okolicach. Do  takich objawów należą krosty, przebarwienia i inne zmiany skórne. Kontakt z lekarzem wskazany jest także w przypadku, gdy żadne objawy nie występują, ale z dolegliwościami zmaga się partner. Często nawet swędzenie może być sygnałem, że dzieje się coś niepokojącego, a im szybciej zgłosimy się do lekarza, tym łatwiej będzie postawić diagnozę i rozpocząć odpowiednie leczenie. Także w przypadku zakażeń układu moczowego.

Wenerologia

Wielu pacjentów wstydzi się chorób narządów płciowych oraz układu rozrodczego i często nie zgłasza się z nimi do lekarza, nawet w przypadku, gdy objawy są bardzo zaawansowane. Nie ma nic gorszego, dlatego zapewniamy pełną dyskrecję oraz atmosferę zrozumienia. Warto pamiętać, że dla lekarza nie są istotne okoliczności zakażenia, a fachowa diagnoza i wyleczenie choroby niezależnie od jej przyczyny.

W Clinica Dermatologica w Gdańsku, gdzie przyjmuje dr n. med. Dorota Kozicka, gwarantujemy opiekę specjalistów, a w uzasadnionych przypadkach także konsultacje interdyscyplinarne z ekspertami wszystkich dziedzin medycyny. Na stałe współpracujemy z laboratorium diagnostyki molekularnej oraz lekarzami specjalistami (m.in. urolodzy i ginekolodzy) z prestiżowego Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku. Na pewno nie zostawimy pacjenta samego w przypadku jakichkolwiek powikłań, wynikających z chorób wenerycznych.

Stawiamy na stale pogłębianą wiedzę i doświadczenie naszych lekarzy, którzy mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu renomowanych firm. Dzięki temu diagnozujemy i leczymy także najcięższe i najbardziej skomplikowane przypadki chorób, z którymi zmagają się pacjenci z całej Polski. Wykonujemy diagnostykę m.in. w kierunku  opryszczki, AIDS (wirus HIV), brodawczak (wirus HPV),, mononukleozy, kiły, rzeżączki, chlamydiozy, rzęsistkowicy i czerwonki. Leczymy również kandydozę, drożdżycę i grzybicę, a także świerzb, amebiozę, pełzakowicę, rzęsistkowicę oraz wszawicę łonową.

Kiedy zgłosić się do wenerologa?

Z wizytą w gabinecie wenerologa nie można zwlekać. Wszystkie zmiany w obrębie narządów płciowych powinny sprawić, że odwiedzimy lekarza. Nie można lekceważyć nawet swędzenia,  zwłaszcza wtedy, gdy jest ono nawracające. Należy także reagować, gdy pojawią się  zmiany wypryskowe, krosty, przebarwienia. Wskazaniem do wizyty u lekarza jest zmiana koloru, konsystencji i zapachu wydzieliny.

Do lekarza wenerologa trzeba się też zgłosić, gdy nasz partner choruje na jakiekolwiek schorzenia weneryczne. Nie ma nawet znaczenia fakt, że współżycie seksualne jest rzadkie, albo nie ma go wcale. Może się bowiem okazać, że od dawna chorujemy na chorobę weneryczną, ale nie ma – póki co – żadnych jej objawów.