Z wiekiem skóra naturalnie traci na miękkości i żywiołowości. Jednakże, istnieje kilka prostych zmian w stylu życia, które mogą pomóc odmłodzić skórę, takie jak noszenie ochrony przeciwsłonecznej i dawanie sobie więcej snu. Stosowanie maseczek na twarz składających się ze złuszczających składników, takich jak cytryna i zielona herbata, może również pomóc odmłodzić skórę. Jednak, gdy nie stosowało się takiej ochrony i skóra wymaga odmłodzenia istnieją zabiegi które mogą cofnąć czas i odmłodzić skórę. Rosnąca lista procedur niechirurgicznych dąży do zmniejszenia skutków i czasu ekspozycji na słońce, dlatego zastanawiając się jak odmłodzić twarz, warto udać się po poradę do salonu kosmetologicznego.

Zabieg kwasami na twarz

Oto kilka często używanych zabiegów usuwania drobnych zmarszczek, blizn, nierównomiernej pigmentacji i innych niedoskonałości.

Złuszczanie kwasami. Peelingi są stosowane w usuwania zmarszczek, plam starczych, przebarwień, przedrakowych narośli i powierzchownych blizn. Kwasowy roztwór zazwyczaj migdałowy, glikolowy, salicylowy lub kwas pirogronowy jest nakładany na skórę, rozpuszczając komórki skóry i usuwając górne warstwy naskórka. Efekty różnią się w zależności od głębokości penetracji skórki, która zależy od rodzaju i wytrzymałości zastosowanego roztworu.

Jeden z najdelikatniejszych peelingów chemicznych preferowany dla osób o wrażliwej skórze, wykonywany jest za pomocą kwasu migdałowego. Kwas migdałowy to alfa-hydroksykwas, pochodzący z gorzkich migdałów, ma wiele zalet dla odmłodzenia skóry.

Nie wiesz jaki zabieg będzie najskuteczniejszy dla Ciebie? Sprawdź zabiegi w Clinica Cosmetologica – dowiedz się więcej https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/odmladzanie-twarzy/

Korzyści z zastosowania kwasu migdałowego:

  • złuszcza martwe komórki skóry i resztki powierzchni ze skóry,
  • ma właściwości przeciwbakteryjne, co czyni go doskonałym wyborem dla wszystkich rodzajów trądziku, w tym trądziku cystowego,
  • oczyszcza zatkane pory,
  • poprawia tonację i teksturę skóry, rozjaśnia,
  • hamuje wzrost melaniny, przyczyny brązowych plam, piegów, nierównego koloru skóry i innych problemów związanych ze skórą związanej ze słońcem,
  • zmniejsza linie i zmarszczki bez podrażnienia,
  • jest zwykle doskonałym eksfoliatorem dla klientów cierpiących na trądzik różowaty.

Jak odmłodzić twarz za pomocą peelingu kwasem salicylowym?

Jeśli niekorzystnie na wygląd skóry wpływają takie problemy jak: trądzik, zaskórniki, pryszcze i duże pory, może być dla danej osoby odpowiedni kwas salicylowy. Dzięki związkom ściśle związanym z aspiryną, właściwości przeciwzapalne kwasu salicylowego sprawiają, że jest to kolejny doskonały wybór dla wrażliwych typów skóry.

Oprócz zachęty do usuwania martwych komórek z zewnętrznej warstwy skóry, kwas salicylowy stymuluje odnowę leżących u podstaw komórek skóry i zmniejsza blizny, drobne linie, zmarszczki i przebarwienia. Ten proces uzupełniający pozostawia skórę młodą, odżywioną i świeżą.

Złuszczanie kwasami takimi jak kwas glikolowy

Jest to jedno z najczęstszych rozwiązań peelingu często stosowanych w leczeniu zmarszczek i trądziku. Działa, jako środek złuszczający, przechodząc pod uszkodzonymi obszarami skóry i zachęcając do usunięcia górnej warstwy. Po usunięciu tej warstwy widoczna jest świeża, nowa warstwa skóry. Po zabiegu skóra będzie również znacznie bardziej wrażliwa na słońce, więc zaleca się wykonywanie tego typu zabiegu w miesiącach jesienno-zimowych, gdy unikanie słońca jest łatwiejsze.

Bez względu na to, który wybierze się zabieg kwasami na twarz kosmetolog pomoże podjąć najlepsze rozwiązanie, aby uzyskać efektowne rezultaty i skrócić czas rekonwalescencji.

Inne zabiegi pozwalające odmłodzić twarz

Jeżeli ktoś nie chce zdecydować się na złuszczanie kwasami, i nadal myśli o tym jak odmłodzić twarz, kosmetolog może doradzić laseroterapię. Lasery umożliwiają usuwanie umiarkowanych do głębokich linii i zmarszczek oraz znacznie poprawiają koloryt, teksturę i napięcie skóry. Zdolność laserów do celowania w określone typy komórek w odrębne warstwy skóry pozwala im leczyć takie schorzenia, jak plamy, przebarwienia i popękane naczynka. Mogą również usuwać blizny trądzikowe i wiele innych blizn. Najlepsze efekty odmłodzenia twarzy osiągane są przy użyciu takich laserów jak: laser frakcyjny Palomar Emerge i laser Harmony XL PRO NIR.