Stosuje się go poprzez nałożenie na skórę związków chemicznych. W przeciwieństwie do innych metod, nie stosuje się w tym przypadku fizycznej ingerencji w naskórek, a chemiczną. Mieszaninę o kwaśnym charakterze nakłada się na skórę, by zregenerowała tkankę. Dzięki odpowiedniemu stężeniu można regulować głębokość jej działania i zastosować peeling powierzchniowy, średniogłęboki lub głęboki. Stosuje się je za pomocą kwasów octowych (alfa-hydroksykwasy AHA, np. kwas glikolowy), beta-hydroksykwasów (np. kwas salicylowy, kwas trójchlorooctowy TCA, kwas pirogronowy, lipohydroksykwasy, kwas witaminy A (retinol), fenol, rezorcyna oraz roztwór Jessnera.

Kwas nakładany na skórę działa jako roztwór złuszczający przez kilka, kilkanaście minut. Potem następuje jego neutralizacja. Od tego jak długo roztwór będzie na skórze zależy bowiem głębokość złuszczania.

Zabiegi powtarza się co ok. dwa tygodnie, w zależności od tego jak skóra reaguje na zabieg. Liczbę zabiegów określa się na bieżąco, w zależności od postępów w leczeniu.

Wskazania do przeprowadzenia peelingu dermatologicznego:

Co da Ci ten zabieg:

  • zlikwiduje przebarwienia skórne
  • ograniczy trądzik
  • spłyci blizny
  • zlikwiduje drobne zmarszczki